להיות מאובחן עם סוכרת מסוג 1

עיקרי העמוד

  • ניהול סוכרת מתחיל בהבנת צורכי הגוף

שתפו

אנשים רבים, כאשר אובחנו לראשונה עם סוכרת מסוג 1, באופן טבעי שאלו את עצמם איך הדבר ישפיע על חייהם, בהווה ובעתיד. הבנת הסוכרת והשפעת דברים כמו אכילה, פעילות גופנית, ימי מחלה וחיי היומיום על רמות הסוכר בדמכם היא חלק חשוב בניהול המחלה.

לאחר האכילה מזון מתפרק לסוכר הנחוץ על מנת לספק לגוף אנרגיה לכל פעילויות היומיום. כדי להעביר סוכר ממחזור הדם אל התאים זקוק הגוף שלנו גם לאינסולין, המיוצר בדרך כלל על ידי הלבלב.

כאשר הלבלב אינו מייצר אינסולין, הסוכר נשאר במחזור הדם ומשאיר תאים ללא אנרגיה. הרמה הגבוהה של הסוכר בדם גורמת לסימנים פיזיים חריפים יותר ולתסמינים של סוכרת. כדי לטפל בסוכרת חשוב להביא בחשבון גורמים רבים בניהולה, כולל ניטור הסוכר בדם, צריכת פחמימות, פעילות גופנית ודרישות אינסולין שיבטיחו איזון הסוכר בדם ויפחיתו את הסיכון לסיבוכים.

הבנת צורכי הגוף ולמידה כיצד לשמור על הסוכר בדם ברמה המומלצת מאפשרות לנהל את הסוכרת בצורה יעילה

אנשים רבים שבים לקיים אורח חיים שמח ובריא ונהנים מפעילויות רגילות אחרי שאובחנו עם סוכרת מסוג 1. על ידי ההבנה איך לשלוט ברמות הגלוקוז בדם, פעילויות כמו אכילה מחוץ לבית, נסיעות לסופי שבוע, פעילויות ספורט וטיסות לחו"ל לטיולים או לחופשות החגים יכולות להיות עדיין מהנות וממצות.

כאשר אובחנתי, התקשיתי לגייס את המוטיבציה לשלוט ברמות הגלוקוז בדם ולא התייחסתי לסוכרת ברצינות. 

-דומיניק

התוכן וכל המידע המסופק באתר זה נועדו לידיעתכם בלבד, ואינם מחליפים ייעוץ רפואי מקצועי, אבחון או טיפול בכל דרך. סיפורי המטופלים הם חוויות ספציפיות של המטופלים המסוימים. התגובות לטיפול עשויות להשתנות ממטופל למטופל. הקפידו לשוחח עם הרופא שלכם ולקבל ממנו מידע על האבחנה ועל הטיפול, ודאו כי אתם מבינים הכול ופעלו בהקפדה אחרי המידע שקיבלתם.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. All Rights Reserved. No part of this website may be reproduced or utilized in any form or by any means without permission from Medtronic International Trading Sarl. MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite and CareLink are trademarks of Medtronic, Inc. and its subsidiaries. CONTOUR is a trademark of Bayer Healthcare LLC.