fbpx צמצום אירועי היפו עם משאבת אינסולין | Medtronic Diabetes Israel

צמצום אירועי היפו עם משאבת אינסולין

עיקרי העמוד

 • כיצד משאבות אינסולין יכולות לעזור להפחית את הסיכון לאירועי היפו

שתפו

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 מסתמכים על משאבות אינסולין כדי להתמודד עם אתגרי השמירה על רמות סוכר בדם ולהשיג שליטה טובה יותר.
 
משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו מחובר לחזייה.
 
משאבת האינסולין יכולה לסייע לכם ולרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה.
 
המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר בסוכר.
 
במקום להזריק לעתים קרובות, כל שתצטרכו בטיפול במשאבה הוא להחליף את ערכת העירוי אחת ליומיים-שלושה.

מאז שעברה למשאבה, רמות הסוכר בדמה של לארה נעשו יציבות והיו לה פחות אירועי היפו. בשבילי המשמעות היא פחות דאגות ויותר איכות חיים.

- אנדראה

איך משאבת האינסולין MiniMed® 640G  מסייעת לשלוט ברמות הסוכר?

משאבת האינסולין MiniMed® 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בסוכר הודות ליכולת להתאים את הזלפת האינסולין, ולהפחית את הסיכון לאירועי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים ליהנות מ:

 • חלוקה קלה למנות 
  חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון הרבה היבטים שונים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed 640G, בולוס חכם מובנה (®Bolus Wizard) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הסוכר הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולין.
 • פחות זריקות
  כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מופרשות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.
 • גמישות רבה יותר 
  אפשר להתאים את ה- MiniMed 640G בקלות לפעילות גופנית, למחלה או כדי להפריש תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בנקל, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות מתן שיעור אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני על מנת להפחית את שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לזמן פעילות גופנית, למשל.
 •  נוחות רבה יותר
  ה- MiniMed® 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד סוכר אלחוטי. מד סוכר זה שולח באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של בולוס חכם (®Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

איך משאבת האינסולין MiniMed® 640G  יכולה לעזור בחיי היומיום

מחקרים רפואיים רבים מאשרים כי חולים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות (MDI)  לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם. משאבת האינסולין MiniMed® 640G יכולה לסייע לכם להגיע לרמות היעד ולצמצם אירועי היפוגליקמיה*. ניהול פשוט של הצורך שלכם באינסולין יכול להוביל לאורח חיים גמיש יותר.
 

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ומזון

למזון יש תפקיד מרכזי בניהול הסוכרת. אם אתם משתמשים בזריקות תכופות, עשוי להיות לכם קשה יותר להתמודד עם דחיית ארוחות, דילוג על ארוחות או דיאטות מגוונות. עם משאבת האינסולין MiniMed® 640G קל יותר לאזן את צריכת האינסולין במזון. למשל, אפשרויות השונות למתן בולוסים יכולות לשמש כדי להתאים את הצרכים למצב הקיים ואת סוג הארוחה.
 
בולוס חכם מחשב את כמות האינסולין הדרושה בצורה קלה, בעודו עורך את החישוב בהתבסס על: צריכת פחמימות, רמות סוכר בדם, יחס אינסולין-פחמימה והכמות של האינסולין הפעיל בגופכם. בכך מסייע לכם בולוס חכם לקבל את הכמות המדויקת של אינסולין הנחוצה לניהול רמות הסוכר בדמכם.

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ופעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה חשובה לגוף ולנפש, ורוב הרופאים ממליצים עליה. פעילות גופנית יכולה גם להפחית את רמות הסוכר בדם. משאבת האינסולין MiniMed® 640G מציעה את היכולת להתאים את שיעור האינסולין הבסיסי בהתאמה לנדרש לפעילות, החל מספורט תחרותי ועד לטיול קל, ומסייעת להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה שלאחר הפעילות. אתלטים רבים עם סוכרת מסוג 1 משתמשים במשאבת אינסולין כדי לשלוט טוב יותר ברמות הסוכר.
 

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ומצבי היפו ליליים

צורכי האינסולין הבסיסי (בזאלי) עשויים להשתנות במהלך 24 שעות. מינון אינסולין ב-MDI ארוך טווח על פי רוב אינו מכסה שינויים אלה ובדרך כלל מותאם לצורך הממוצע. את ה- MiniMed® 640G אפשר להגדיר לשיעורי אינסולין בזאלי שונים בהתאם לדרישות אישיות שעתיות, מה שעוזר לצמצם היפוגליקמיה, בייחוד במשך הלילה, בזמן השינה. *

 

"משאבת אינסולין Minimed®  640G והשבת המודעות להיפוגליקמיה

אנשים שחיים עם סוכרת לאורך שנים עלולים לאבד את היכולת שלהם להרגיש אירועי היפוגליקמיה הצפויים להתרחש (חוסר מודעות להיפוגליקמיה). השימוש עשוי לעזור בשיפור המודעות להיפוגליקמיה על ידי הפחתת אירועי היפוגליקמיה והפחתת הקפיצות ברמות הסוכר, במהלך היום והלילה."

 

משאבת אינסולין על גוף של מבוגר

 

הפניות

 • * ההפניות שמורות בקובץ וזמינות לפי דרישה; אנא צרו קשר עם נציג מדטרוניק המקומי שלכם לקבלת עותקים

 

התוכן וכל המידע המסופק באתר זה נועדו לידיעתכם בלבד, ואינם מחליפים ייעוץ רפואי מקצועי, אבחון או טיפול בכל דרך. סיפורי המטופלים הם חוויות ספציפיות של המטופלים המסוימים. התגובות לטיפול עשויות להשתנות ממטופל למטופל. הקפידו לשוחח עם הרופא שלכם ולקבל ממנו מידע על האבחנה ועל הטיפול, ודאו כי אתם מבינים הכול ופעלו בהקפדה אחרי המידע שקיבלתם.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. All Rights Reserved. No part of this website may be reproduced or utilized in any form or by any means without permission from Medtronic International Trading Sarl. MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite and CareLink are trademarks of Medtronic, Inc. and its subsidiaries. CONTOUR is a trademark of Bayer Healthcare LLC.