בעבור רבים נסיעות לעסקים או לבילויים הן חלק מהחיים, בין אם מדובר בנסיעה במכונית ובין אם מדובר בטיסה במטוס. נסיעות יכולות להפריע מאוד לתכנית היומית של שינה וארוחות, ועם סוכרת מסוג 1 דבר זה יכול להפוך למסוכן.

אף על פי שהדבר מצריך הבנה טובה בנוגע לדרך שבה יש להתנהל, וכן הכנה נאותה, סוכרת מסוג 1 אינה צריכה להגביל או לנטרל את רצונו של אדם לנסוע.

הייתי בת שש-עשרה כשגיליתי שיש לי סוכרת, וביליתי את שלוש-עשרה השנים הבאות בהזרקות. אבל אז הסכמתי לנסות את משאבת האינסולין ממש לפני שהשתתפתי במירוץ, והבנתי ששליטה בסוכרת הרבה יותר קלה עם משאבה. יתרון אחד חשוב הוא כאשר טסים. עם משאבת האינסולין שלי אני פשוט מתאימה את שיעור האינסולין הבסיסי (הבזאלי) כדי לכסות על הבדלי השעות ואני מוסיפה את הבולוסים כשמגיע זמן הארוחה שלי. זה מאפשר לי ליהנות מהנסיעה במקום לדאוג מהסוכרת ומהצורך להתמודד איתה... ובשבילי, זה פשוט נהדר. - דלפינה

שליטה ברמות הסוכר בדם (BG)

בניהול הסוכרת חשוב מאוד להביא בחשבון גורמים רבים, לרבות ניטור הסוכר בדם, צריכת פחמימות, פעילויות פיזיות ודרישות אינסולין – כל זאת כדי להבטיח שליטה טובה בסוכר ולהפחית את הסיכון לסיבוכים.

שמירה על המוגלובין מסוכרר (HbA1c) בטווח הנורמה ובו בזמן הקטנת הסיכון לאירועי היפוגליקמיה יכולות להיות משימה מאתגרת. עם זאת, הבנת צורכי הגוף, השפעות המזון ולמידה איך לשמור על הסוכר בדם בתחום הרמות המומלצות, יאפשרו לכם לנהל את הסוכרת בצורה יעילה.

המוגלובין מסוכרר (HbA1c): מדד חשוב לאופן שבו אפשר לשלוט בסוכרת בצורה יעילה בעזרת מדידת כמות הסוכר שנדבק לכל תא דם אדום במהלך שניים עד שלושה חודשים לפני המדידה ולהעריך את רמת השליטה בסוכרת.

סוכרת, נסיעות ומשאבות אינסולין

בזמני נסיעות, הסתגלות לשינויים בפעילות הרגילה שלכם, כמו אכילה ושינה, יכולה להיות קלה יותר אם אתם משתמשים במשאבת אינסולין. התמודדות עם דחיית ארוחות, עם דילוג על ארוחות או עם שינוי במזונות בזמן נסיעה עשויה להיות קשה. משאבת אינסולין יכולה לסייע לכם לנהל את התזונה שלכם בקלות ובגמישות רבות יותר כאשר אתם בנסיעה. משאבת אינסולין מאפשרת לכם להתאים את הבולוסים לארוחות המתקיימות בשעות מוזרות, לקחת בולוסים קטנים רבים לארוחות קלות או לקחת בולוסים לתיקון כשאתם לא בטוחים מה הרכב הפחמימות במזונות חדשים. אין הגבלות בשימוש במשאבת האינסולין באמצעי התחבורה השונים ולכן אינכם מוגבלים על ידי האופן שבו אתם נוסעים.

כדי לתכנן את הנסיעה, אנא היכנסו לאתר שלנו וחפשו את משרדי מדטרוניק הבינלאומיים:

 www.medtronicdiabetes.com/­contact/international-locations

משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו מחובר לחזייה.

משאבת האינסולין יכולה לסייע לכם ולרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף, על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה. המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה,  בדם ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר ברמות הסוכר.

מחקרים רפואיים מאשרים כי חולים רבים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות  לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בסוכר הודות ליכולת להתאים את אספקת האינסולין, ומסייעת להפחית את הסיכונים למצבי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים להפיק תועלת מ:

חלוקה קלה למנות

חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון היבטים רבים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed™ 640G, הבולוס החכם המובנה (™Bolus Wizard) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הסוכר הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולין.

פחות זריקות

כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מוזלפות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.

גמישות רבה יותר

אפשר להתאים את ה- MiniMed™ 640G בקלות לפעילות גופנית, לזמן מחלה או כדי להזליף תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בקלות, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות של מתן אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני כדי להפחית את שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לפעילות גופנית, למשל.

נוחות רבה יותר

ה- MiniMed™ 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד סוכר אלחוטי. מד סוכר זה שולח באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של הבולוס החכם (™Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

האם משאבת אינסולין היא הדבר הטוב עבורי?

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 עשויים להפיק תועלת ממשאבת אינסולין, כמו ה- MiniMed™ 640G,  בלי שהם יודעים זאת אפילו. באופן כללי, אם הם חווים כל אחד מהדברים הבאים, הם עשויים להשיג שליטה טובה יותר עם משאבת אינסולין:

  • גמישות רבה יותר בזמני נסיעה
  • פחד ממחטים
  • קושי בניהול מצבי קיצון (עליות וירידות ברמות הסוכר)
  • רמת המוגלובין מסוכרר (HbA1c) מחוץ לנורמה
  • מודעות מופחתת להיפוגליקמיה
  • פחד מהיפוגליקמיה, בייחוד בלילה
  • דאגה מסיבוכים בטווח הארוך

אפשרויות נוספות הזמינות עם משאבת האינסולין MINIMED™ 640G

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G זמינה גם עם פונקציה משולבת נוספת של ניטור סוכר רציף (CGM) ותוכנת ™CareLink לניהול הטיפול.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G בשילוב עם CGM של מדטרוניק מאפשרת להפחית את השפעות ההיפוגליקמיה* על ידי תכונת ה- ™SmartGuard.* אם רמות הסוכר יורדות נמוך בצורה מסוכנת, ™SmartGuard יכולה לחזות מתי אתם מתקרבים לרמה הנמוכה 30 דקות מראש ובאופן אוטומטי להפסיק את הזלפת האינסולין. כאשר רמות הסוכר שלכם מתאוששות, המערכת מחדשת אוטומטית את הפרשת האינסולין. דבר זה עשוי להיות יתרון גדול על פני בדיקות סוכר בדם שכן מערכת ה-™MiniMed מתריעה לפני חצייה של גבולות הסף שנקבעו מראש, ונוסף על כך מראה את מגמות הסוכר הנוכחיות.