בעבור אנשים רבים פעילות גופנית והשתתפות בפעילות ספורטיבית הן חלק חשוב בחיים. הסוכרת לא צריכה לשנות את זה. למעשה, פעילות גופנית יכולה למלא תפקיד חיוני בניהול הסוכרת על ידי שיפור זרימת הדם, הפחתת מחלות לב ועזרה בשמירה על משקל תקין.

ניהול הסוכרת בזמן פעילות גופנית מצריך קצת טיפול נוסף ותכנון על מנת להבטיח שימור של השליטה בסוכרת.

שמירה על רמות הסוכר בדם תחת שליטה

כדי לנהל את הסוכרת חשוב להביא בחשבון גורמים רבים, לרבות ניטור הסוכר בדם, צריכת פחמימות, פעילויות פיזיות ודרישות אינסולין – כל זאת כדי להבטיח שליטה טובה בסוכר ולהפחית את הסיכון לסיבוכים.

שמירה על המוגלובין מסוכרר (HbA1c) בטווח הנורמה ובו בזמן הקטנת הסיכון לאירועי היפוגליקמיה הן משימה מאתגרת. עם זאת, הבנת צורכי הגוף, ההשפעות של המזון ולמידה איך לשמור על הסוכר בדם בתחומי הרמות המומלצות, יאפשרו לכם לנהל את הסוכרת בצורה יעילה.

המוגלובין מסוכרר (HbA1c): מדד חשוב לאופן שבו אפשר לשלוט בסוכרת בצורה יעילה בעזרת מדידת כמות הסוכר שנדבק לכל תא דם אדום במהלך שניים עד שלושה חודשים לפני המדידה ולהעריך את רמת השליטה בסוכרת.

גורמים רבים יכולים להשפיע על רמות הסוכר שלכם בעודכם מתעמלים, לרבות עוצמת הפעילות, האינסולין בגוף, צריכת פחמימות ורמת הכושר הגופני. חשוב לדבר על הדברים הללו עם הרופא שלכם כדי להבין אילו שינויים תצטרכו לעשות בניהול הסוכרת שלכם.

סוכרת, פעילות גופנית ומשאבות אינסולין

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 מסתמכים על משאבות אינסולין כדי להתמודד עם אתגרי השמירה על רמות סוכר בדם, בייחוד בזמן פעילות גופנית, ולהשיג שליטה טובה יותר.

משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו מחובר לחזייה.

משאבת האינסולין יכולה לסייע לכם ולרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף, על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה. המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה, ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר בסוכר.

במקום להזריק לעתים קרובות, כל שתצטרכו בטיפול במשאבה הוא להחליף את ערכת העירוי אחת ליומיים-שלושה. מחקרים רפואיים מאשרים כי חולים רבים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם.

משאבת האינסולין איפשרה לי לחיות את חיי איך שמתחשק לי. אני מקיימת שגרת אימונים מדי ערב ומשאבת האינסולין מתוכנתת בהתאם. בדרך זו אני יכולה לאזן את הסוכר בדם שלי בצורה טובה בהרבה לפני ואחרי אימון. - לידיה

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בסוכר הודות ליכולת להתאים את אספקת האינסולין, ומסייעת להפחית את הסיכונים למצבי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים להפיק תועלת מ:

חלוקה קלה למנות

חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון היבטים רבים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed™ 640G, הבולוס החכם המובנה (™Bolus Wizard) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הסוכר הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולין.

פחות זריקות

כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מוזלפות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.

גמישות רבה יותר

אפשר להתאים את ה- MiniMed™ 640G בקלות לפעילות גופנית, לזמן מחלה או כדי להזליף תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בקלות, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות של מתן אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני כדי להפחית את שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לפעילות גופנית, למשל.

נוחות רבה יותר

ה- MiniMed™ 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד סוכר אלחוטי. מד סוכר זה שולח באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של הבולוס החכם (™Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

האם משאבת אינסולין היא הדבר הנכון עבורי?

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 עשויים להפיק תועלת ממשאבת אינסולין בלי שהם יודעים זאת אפילו. באופן כללי, אם הם חווים כל אחד מהדברים הבאים, הם עשויים להשיג שליטה טובה יותר עם משאבת אינסולין:

  • דאגות מסיבוכים בטווח הארוך
  • התסמין הראשון לסיבוכים בטווח הארוך
  • פחד ממחטים
  • קושי בניהול מצבי קיצון (עליות וירידות ברמות הסוכר)
  • פחד מהיפוגליקמיה, בייחוד בלילה
  • רמת המוגלובין מסוכרר (HbA1c) מחוץ לנורמה
  • מודעות מופחתת להיפוגליקמיה
  • שאיפה להשיג גמישות רבה יותר בחיי היומיום
  •  

הדרך הטובה ביותר להישאר בטווח בריא של סוכר היא לנטר את רמת הסוכר בדם באופן עצמאי (בדיקות סוכר בדם) לפחות ארבע פעמים ביום ולבצע התאמות לטיפול לפי הצורך. משאבת האינסולין MiniMed™ 640G, בשימוש בבולוס החכם (™Bolus Wizard) יכולה לערוך חישובים והתאמות אלה באופן המסייע לשפר את השליטה בסוכר.

אפשרויות נוספות הזמינות עם משאבת האינסולין MINIMED™ 640G

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G זמינה גם עם פונקציה משולבת נוספת של ניטור סוכר רציף (CGM) ותוכנת ™CareLink לניהול הטיפול.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G בשילוב עם CGM של מדטרוניק מאפשרת להפחית את השפעות ההיפוגליקמיה* על ידי תכונת ה- ™SmartGuard.* אם רמות הסוכר יורדות נמוך בצורה מסוכנת, ™SmartGuard יכולה לחזות מתי אתם מתקרבים לרמה הנמוכה 30 דקות מראש ובאופן אוטומטי להפסיק את הזלפת האינסולין. כאשר רמות הסוכר שלכם מתאוששות, המערכת מחדשת אוטומטית את הפרשת האינסולין. דבר זה עשוי להיות יתרון גדול על פני בדיקות סוכר בדם שכן מערכת ה-™MiniMed מתריעה לפני חצייה של גבולות הסף שנקבעו מראש, ונוסף על כך מראה את מגמות הסוכר הנוכחיות.