בעבור אנשים רבים, העובדה שהם חולים בסוכרת אינה עוצרת אותם מלנהל אורח חיים בריא ופעיל. בין אם זה לצאת לבלות עם חברים, לאכול משהו או ליהנות מדי פעם ממשקה אלכוהולי, כשחולים בסוכרת חשוב להיות מוכנים ולנקוט פעולות.

ביחס לאלכוהול, חשוב להכיר בהשפעות שעשויות להיות לו על רמות הסוכר ולהבין טוב יותר מה קורה בגוף כששותים מבחינת צורכי האינסולין וצריכת הפחמימות.

חלק מהמשקאות האלכוהוליים מכילים לא מעט סוכר שמקשה על מי ששותה אותם לשמור על רמות סוכר תקינות בדם. לכן, כשהייתי מזריק לעצמי, הייתי צריך לתת לעצמי זריקות נוספות או לבחור לא לשתות עם החברים שלי. תופעות הלוואי של האלכוהול יכולות גם להסתיר תסמינים של אירועי היפו. משאבת האינסולין שלי מאפשרת לי ליהנות מכמה משקאות עם חברים ולהישאר בשליטה. - אאוד

שמירה על רמות סוכר בדם בשליטה

אחרי אכילה מזון מתפרק לסוכר הנחוץ כדי לספק לגוף אנרגיה לפעילויות היומיומיות. כדי לעזור לו להעביר סוכר ממחזור הדם אל התאים זקוק הגוף שלנו גם לאינסולין, המיוצר בדרך כלל על ידי הלבלב.

כאשר הלבלב אינו מייצר אינסולין הסוכר נשאר בדם, ותאים נותרים בלי אנרגיה. רמות גבוהות אלה של סוכר בדם גורמות לסימנים ולתסמינים החמורים יותר של סוכרת. כדי לטפל בסוכרת חשוב להביא בחשבון גורמים רבים בניהולה, לרבות ניטור הסוכר בדם, צריכת פחמימות, פעילויות פיזיות ודרישות אינסולין – כל זאת כדי להבטיח שליטה טובה בסוכר ולהפחית את הסיכון לפתח סיבוכים.

אלכוהול יכול לשנות את רמות הסוכר בדם, או עשוי להעלות את הסיכון להיפוגליקמיה. חשוב להבין מהי כמות הפחמימות שאתם צורכים בכל משקה, שכן היא יכולה להשתנות בהתאם לסוג האלכוהול ולקוקטייל. חשוב לנטר את רמות הסוכר לפני צריכת אלכוהול, במהלכה ואחריה.

 

היפוגליקמיה (אירועי היפו) מתרחשת כשרמות הסוכר בדם יורדות מתחת ל-64 מ"ג/דצ"ל, אם כי המספר המדויק יכול להשתנות מאדם לאדם. במקרה של היפוגליקמיה קלה, התסמינים יכולים להיות מורגשים ואפשר עוד לנקוט פעולה למניעת החמרתה, ובהם צריכת מזון או שתייה המכילים פחמימות. היפוגליקמיה חמורה מצריכה סיוע מאדם אחר ועשויה להצריך טיפול בבית חולים.

 

שמירה על המוגלובין מסוכרר (HbA1c) בטווח הנורמה ובו בזמן הקטנת הסיכון לפתח אירועי היפוגליקמיה יכולות להיות משימה מאתגרת. עם זאת, הבנת צורכי הגוף, ההשפעות של המזון ולמידה איך לשמור על הסוכר בדם בתחומי הרמות המומלצות, יאפשרו לכם לנהל את הסוכרת בצורה יעילה..

 

המוגלובין מסוכרר (HbA1c): מדד חשוב לאופן שבו אפשר לשלוט בסוכרת בצורה יעילה בעזרת מדידת כמות הסוכר שנדבק לכל תא דם אדום במהלך שניים עד שלושה חודשים לפני המדידה והערכת רמת השליטה בסוכרת.

.

אז כאדם שחי עם סוכרת מסוג 1, איך אני יכול לנהל את רמות הסוכר שלי בצורה טובה יותר בזמן שאני צורך אלכוהול?

סוכרת, אלכוהול ומשאבות אינסולין

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 מסתמכים על משאבות אינסולין כדי להתמודד עם אתגרי השמירה על רמות סוכר בדם ולהשיג שליטה טובה יותר.

משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו מחובר לחזייה.

משאבת האינסולין יכולה לסייע לכם ולרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף, על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה. המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה, ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר בסוכר.

במקום להזריק לעתים קרובות, כל שתצטרכו בטיפול במשאבה הוא להחליף את ערכת העירוי אחת ליומיים-שלושה. מחקרים רפואיים מאשרים כי חולים רבים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות (MDI) לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם.

בלי המשאבה הייתי מעדיף להימנע משתייה מאשר להוסיף עוד זריקות בערב. היום, לעומת זאת, עם המשאבה, שום דבר אינו מחוץ לתחום בשבילי.- אאוד

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בסוכר הודות ליכולת להתאים את אספקת האינסולין, ומסייעת להפחית את הסיכונים למצבי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים להפיק תועלת מ:

חלוקה קלה למנות

חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון היבטים רבים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed™ 640G, הבולוס החכם המובנה (™Bolus Wizard) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הסוכר הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולין.

פחות זריקות

כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מוזלפות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.

גמישות רבה יותר

אפשר להתאים את ה- MiniMed™ 640G בקלות לפעילות גופנית, לזמן מחלה או כדי להזליף תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בקלות, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות של מתן אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני כדי להפחית את שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לפעילות גופנית, למשל.

נוחות רבה יותר

ה- MiniMed™ 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד סוכר אלחוטי. מד סוכר זה שולח באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של הבולוס החכם (™Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

האם משאבת אינסולין היא הדבר הנכון עבורי?

אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 עשויים להפיק תועלת ממשאבת אינסולין בלי שהם יודעים זאת אפילו. באופן כללי, אם הם חווים כל אחד מהדברים הבאים, הם עשויים להשיג שליטה טובה יותר עם משאבת אינסולין:

  • דאגות מסיבוכים בטווח הארוך
  • התסמין הראשון לסיבוכים בטווח הארוך
  • פחד ממחטים
  • קושי בניהול מצבי קיצון (עליות וירידות ברמות הסוכר)
  • פחד מהיפוגליקמיה, בייחוד בלילה
  • רמת המוגלובין מסוכרר (HbA1c) מחוץ לנורמה
  • מודעות מופחתת להיפוגליקמיה
  • שאיפה להשיג גמישות רבה יותר בחיי היומיום
  •  

הדרך הטובה ביותר להישאר בטווח בריא של סוכר היא לנטר את רמת הסוכר בדם באופן עצמאי (בדיקות סוכר בדם) לפחות ארבע פעמים ביום ולבצע התאמות לטיפול לפי הצורך. משאבת האינסולין MiniMed™ 640G, בשימוש בבולוס החכם (™Bolus Wizard) יכולה לערוך חישובים והתאמות אלה באופן המסייע לשפר את השליטה בסוכר.

אפשרויות נוספות הזמינות עם משאבת האינסולין MINIMED™ 640G

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G זמינה גם עם פונקציה משולבת נוספת של ניטור סוכר רציף (CGM) ותוכנת ™CareLink לניהול הטיפול.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G בשילוב עם CGM של מדטרוניק מאפשרת להפחית את השפעות ההיפוגליקמיה* על ידי תכונת ה- ™SmartGuard.* אם רמות הסוכר יורדות נמוך בצורה מסוכנת, ™SmartGuard יכולה לחזות מתי אתם מתקרבים לרמה הנמוכה 30 דקות מראש ובאופן אוטומטי להפסיק את הזלפת האינסולין. כאשר רמות הסוכר שלכם מתאוששות, המערכת מחדשת אוטומטית את הפרשת האינסולין. דבר זה עשוי להיות יתרון גדול על פני בדיקות סוכר בדם שכן מערכת ה-™MiniMed מתריעה לפני חצייה של גבולות הסף שנקבעו מראש, ונוסף על כך מראה את מגמות הסוכר הנוכחיות.