אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 מסתמכים על משאבות אינסולין כדי להתמודד עם אתגרי השמירה על רמות גלוקוז בדם ולהשיג שליטה טובה יותר.

משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו מחובר לחזייה. משאבת האינסולין יכולה לסייע לכם ולרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף, על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה. המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה, ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר בגלוקוז.

במקום להזריק לעתים קרובות, כל שתצטרכו בטיפול במשאבה הוא להחליף את ערכת העירוי אחת ליומיים-שלושה.

מאז שהתחלתי להשתמש במשאבה ההמוגלובין המסוכרר שלי ירד בצורה משמעותית, מ-15% לממוצע של 7%. ככל שנעשיתי יותר בטוחה ומומחית בשימוש במשאבה התחלתי ליהנות מהיתרונות האמיתיים הטמונים בכל הפונקציות של המשאבה. עם המשאבה והחיישן לבדיקה רציפה של גלוקוז הגעתי לרמת השליטה המרבית.

- פאולה

איך משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מסייעת לכם לשלוט ברמות הגלוקוז?

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בגלוקוז הודות ליכולת להתאים את אספקת האינסולין, ומסייעת להפחית את הסיכונים למצבי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים להפיק תועלת מ:

חלוקה קלה למנות 

חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון היבטים רבים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed™ 640G, אשף הבולוסים המובנה (™BolusWizart) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הגלוקוז הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולי..

פחות זריקות

כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מופרשות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.

גמישות רבה יותר

אפשר להתאים את ה- MiniMed™ 640G בקלות לפעילות גופנית, לזמן מחלה או כדי להפריש תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בקלות, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות של מתן אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני להפחתת שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לפעילות גופנית, למש..

נוחות רבה יותר

ה- MiniMed™ 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד גלוקוז אלחוטי. מד גלוקוז זה שולח באופן אוטומטי את רמות הגלוקוז בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של אשף הבולוסים (™Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

איך משאבת האינסולין MiniMed™ 640G יכולה לסייע לכם בחיי היומיום?

מחקרים רפואיים רבים מאשרים כי חולים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות (MDI) לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם.

משאבת האינסולין MiniMed 640G יכולה לסייע לכם להגיע לרמות היעד שלכם ולשמור עליהן ולצמצם מצבי היפוגליקמיה*. ניהול פשוט של צורכי האינסולין שלכם יכול להוביל לאורח חיים גמיש יותר.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G ומזון

למזון יש תפקיד מרכזי בניהול הסוכרת. אם אתם משתמשים בזריקות תכופות, עשוי להיות לכם קשה יותר להתמודד עם דחיית ארוחות, דילוג על ארוחות או דיאטות מגוונות. עם משאבת האינסולין MiniMed™ 640G איזון דרישות האינסולין במזון יכול להיות קל יותר, למשל, אפשרויות תוספת הבולוסים השונות יכולות לשמש כדי להתאים את הצרכים במצב הקיים ואת סוג הארוחה.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G ופעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה חשובה לגוף ולנפש, ורוב הרופאים ממליצים עליה. פעילות גופנית יכולה גם להפחית את רמות הגלוקוז בדם. משאבת האינסולין MiniMed™ 640G מציעה את היכולת להתאים את שיעור האינסולין הבסיסי בהתאמה לנדרש לפעילות, החל מספורט תחרותי ועד לטיול קל, ומסייעת להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה שלאחר הפעילות. אתלטים רבים עם סוכרת מסוג 1 משתמשים במשאבת אינסולין כדי לשלוט טוב יותר ברמות הגלוקוז.

משאבת האינסולין MiniMed™ 640G ומצבי היפו ליליים

צורכי האינסולין הבסיסי (בזאלי) עשויים להשתנות במהלך 24 שעות. מינון אינסולין ב-MDI ארוך טווח על פי רוב אינו מכסה שינויים אלה ובדרך כלל מותאם לצורך הממוצע. את ה- MiniMed™ 640G אפשר להגדיר לשיעורי אינסולין בזאלי שונים בהתאם לדרישות אישיות לפי שעה ביום, מה שעוזר לצמצם היפוגליקמיה, בייחוד במשך הלילה ובזמן השינה.

אחרי שנים אחדות של סוכרת, חולים עלולים לאבד את יכולתם לחוש באירועי היפוגליקמיה (היעדר מודעות להיפו). השימוש במשאבת האינסולין MiniMed™ 640G יכול לעזור לשפר את המודעות להיפוגליקמיה על ידי הפחתת אירועי ההיפוגליקמיה הקלים והפחתת שיבושים ברמות הגלוקוז במשך היום והלילה *.