• טיפול קונבנציונלי  
    2 עד 3 זריקות ליום בשילוב של אינסולין ארוך טווח ואינסולין קצר טווח.
  • זריקות יומיות מרובות (MDI)
    הזרקה שלוש פעמים ויותר ליום של אינסולין מהיר-פעולה ופעם-פעמיים ביום הזרקת אינסולין ארוך טווח.
  • משאבת אינסולין (עירוי אינסולין תת-עורי רציף; CSII)
    CSII מחליף את הצורך בזריקות תכופות, על ידי הזלפת אינסולין מהיר-פעולה 24 שעות ביממה. קצב אינסולין מתוכנת מראש מחקה את ייצור האינסולין הבסיסי (בזאלי) על ידי הלבלב ואפשר להתאימו בצורה טובה יותר לצורכי הגוף. אינסולין מהיר-פעולה פועל מהר מאוד ובכך מצמצם את השינויים ברמות הסוכר בדם בתגובה לצריכת פחמימות או, אם צריך, על מנת להפחית רמות סוכר גבוהות בדם.

 

הפחתת המוגלובין מסוכרר, הפחתת סיבוכים

המוגלובין מסוכרר (HbA1c): מדד חשוב לאופן שבו אפשר לשלוט בסוכרת בצורה יעילה בעזרת מדידת כמות הסוכר שנדבק לכל תא דם אדום במהלך שניים עד שלושה חודשים לפני המדידה כדי להעריך את רמת השליטה בסוכרת.

מחקר ה-DCCT (בקרת השליטה בסוכרת וסיבוכים) מאשר כי הפחתת המוגלובין מסוכרר ב-1% בלבד יכולה להפחית את הסיכון לפתח סיבוכים בכלי הדם בשיעור של עד40%*. יש לנטר את רמות ההמוגלובין המסוכרר בכל שלושה חודשים במטרה לשמור עליו מתחת ל-7% (53 מילימול לליטר) או בטווח שהגדיר הרופא שלכם*

ערכי סוכר רגילים נעים בין 70 ל 140 מ"ג/דצ"ל, וכדאי שתשקלו לנסות להשיג מטרות אלה בחיי היומיום שלכם על ידי ניטור עצמי של רמות הסוכר בדם (SMBG) בעזרת מד סוכר אישי*.

להגיע לטווח הרצוי של המוגלובין מסוכרר ולהישאר בטווח זה כדי להימנע מסיכון להיפוגליקמיה עשוי להיות משימה מאתגרת. טיפול במשאבת אינסולין מאפשר שינוי של תצרוכת האינסולין הנדרשת בהתאמה לצורכי הגוף המשתנים

 

אם כך, כמי שאובחן לאחרונה עם סוכרת מסוג 1, איך אתה מצליח לשלוט ברמות הסוכר בדמך ובו בזמן לשמור על אורח החיים הרגיל שלך?