אנשים רבים עם סוכרת מסוג 1 מסתמכים על משאבות אינסולין כדי להתמודד עם אתגרי השמירה על רמות סוכר בדם ולהשיג שליטה טובה יותר.

משאבת אינסולין היא מכשיר קטן, בערך בגודל טלפון סלולרי, שאפשר לשאת בקלות על חגורה, בכיס, או אפילו לחבר לחזייה.

משאבת האינסולין יכולה לסייע לרופא שלכם לחקות בצורה טובה יותר את הדרך שבה לבלב בריא מפריש אינסולין בסיסי (בזאלי) לגוף, על ידי מתן כמויות קטנות של אינסולין מהיר במהלך היום והלילה.

המשאבה יכולה לסייע לכם לנהל טוב יותר את הצורך להתאים את מנות האינסולין, בייחוד אחרי ארוחות ובלילה, ולכן יכולה לסייע לכם להשיג שליטה טובה יותר בסוכר.

במקום להזריק לעתים קרובות, כל שתצטרכו בטיפול במשאבה הוא להחליף את ערכת העירוי אחת ליומיים-שלושה.

 

השתתפתי בהרבה פעילויות ספורטיביות ותמיד רציתי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, אבל התקשיתי להשיג שליטה טובה עם עטי האינסולין.

- סיימון

 

 

משאבת האינסולין MiniMed® 640G מאפשרת שליטה טובה יותר בסוכר הודות ליכולת להתאים את אספקת האינסולין, ומסייעת להפחית את הסיכונים למצבי היפר והיפו. עם טיפול במשאבת אינסולין משתמשים יכולים להפיק תועלת מ:

חלוקה קלה למנות

חישוב צריכת האינסולין יכול להיות משימה מורכבת, שבה יש להביא בחשבון היבטים רבים. כחלק ממשאבת ה-MiniMed 640G, הבולוס החכם המובנה (®Bolus Wizard) מסייע להבטיח מינון מדויק על ידי התחשבות באינסולין הנמצא כבר בגוף, ברמות הסוכר הנוכחיות, בהגדרות צריכת הפחמימות ובהגדרות האישיות של אינסולין.

פחות זריקות

כמויות מדויקות של אינסולין מהיר-פעולה מוזלפות לאורך היום על ידי ערכת עירוי המוסרת בקלות ומוחלפת אחת ליומיים-שלושה.

גמישות רבה יותר

אפשר להתאים את ה- MiniMed 640G בקלות לפעילות גופנית, לזמן מחלה או כדי להזליף תוספות קטנות (בולוסים) על מנת לכסות ארוחות או נשנושים. אפשר לעשות זאת בקלות, בלחיצת כפתור, במקום בזריקה נוספת. המשאבה כוללת אף אפשרות של מתן אינסולין בסיסי (בזאלי) באופן זמני כדי להפחית את שיעור האינסולין הבסיסי באופן יחסי, אפשרות המתאימה לפעילות גופנית, למשל.

נוחות רבה יותר

ה- MiniMed® 640G מציעה נוחות נוספת על ידי מד סוכר אלחוטי. מד סוכר זה שולח באופן אוטומטי את רמות הסוכר בדם למשאבה, ובכך מאפשר חישובים מדויקים יותר של הבולוס החכם (®Bolus Wizard). כמו כן הוא שומר מידע זה ביומן דגיטלי יחד עם מנות האינסולין שלכם.

מחקרים רפואיים רבים מאשרים כי חולים בסוכרת מסוג 1 בכל הגילים העוברים מזריקות יומיות מרובות (MDI) לטיפול במשאבת אינסולין מדווחים על שיפור באיכות חייהם ועל שביעות רצון רבה יותר מהטיפול שלהם. משאבת האינסולין MiniMed® 640G יכולה לסייע לכם להגיע לרמות היעד שלכם ולשמור עליהן ולצמצם מצבי היפוגליקמיה*. ניהול פשוט של צורכי האינסולין שלכם יכול להוביל לאורח חיים גמיש יותר.

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ומזון

למזון יש תפקיד מרכזי בניהול הסוכרת. אם אתם משתמשים בזריקות תכופות, עשוי להיות לכם קשה יותר להתמודד עם דחיית ארוחות, דילוג על ארוחות או דיאטות מגוונות. עם משאבת האינסולין MiniMed® 640G איזון דרישות האינסולין במזון יכול להיות קל יותר, למשל, אפשרויות תוספת הבולוסים השונות יכולות לשמש כדי להתאים את הצרכים במצב הקיים ואת סוג הארוחה.

בולוס חכם (Bolus Wizard) מחשב את כמות האינסולין הדרושה בצורה קלה, בעודו עורך את החישוב בהתבסס על: צריכת פחמימות, רמות סוכר בדם, יחס אינסולין-פחמימה והכמות של האינסולין הפעיל בגופכם. בכך מסייע לכם אשף הבולוסים לקבל את הכמות המדויקת של אינסולין הנחוצה לניהול רמות הסוכר בדמכם.

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ופעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה חשובה לגוף ולנפש, ורוב הרופאים ממליצים עליה. פעילות גופנית יכולה גם להפחית את רמות הסוכר בדם. משאבת האינסולין MiniMed® 640G מציעה את היכולת להתאים את שיעור האינסולין הבסיסי בהתאמה לנדרש לפעילות, החל מספורט תחרותי ועד לטיול קל, ומסייעת להפחית את הסיכון להיפוגליקמיה שלאחר הפעילות. אתלטים רבים עם סוכרת מסוג 1 משתמשים במשאבת אינסולין כדי לשלוט טוב יותר ברמות הסוכר.

משאבת האינסולין MiniMed® 640G ומצבי היפו ליליים

צורכי האינסולין הבסיסי (בזאלי) עשויים להשתנות במהלך 24 שעות. בטיפול בזריקות מרובות, אינסולין ארוך טווח אינו יכול להתאים לתנודות אלה ועל כן נקבע מינון ממוצע. עם ה- MiniMed® 640G, אפשר להגדיר קצבי אינסולין בזאלי שונים בהתאם לדרישות אישיות שעתיות, מה שעוזר לצמצם מצבי היפוגליקמיה, בייחוד במשך .הלילה, בזמן השינה