אנשים רבים, כאשר אובחנו לראשונה עם סוכרת מסוג 1, באופן טבעי שאלו את עצמם איך הדבר ישפיע על חייהם, בהווה ובעתיד. הבנת הסוכרת והשפעת דברים כמו אכילה, פעילות גופנית, ימי מחלה וחיי היומיום על רמות הסוכר בדמכם היא חלק חשוב בניהול המחלה.

לאחר האכילה מזון מתפרק לסוכר הנחוץ על מנת לספק לגוף אנרגיה לכל פעילויות היומיום. כדי להעביר סוכר ממחזור הדם אל התאים זקוק הגוף שלנו גם לאינסולין, המיוצר בדרך כלל על ידי הלבלב.

כאשר הלבלב אינו מייצר אינסולין, הסוכר נשאר במחזור הדם ומשאיר תאים ללא אנרגיה. הרמה הגבוהה של הסוכר בדם גורמת לסימנים פיזיים חריפים יותר ולתסמינים של סוכרת. כדי לטפל בסוכרת חשוב להביא בחשבון גורמים רבים בניהולה, כולל ניטור הסוכר בדם, צריכת פחמימות, פעילות גופנית ודרישות אינסולין שיבטיחו איזון הסוכר בדם ויפחיתו את הסיכון לסיבוכים

אנשים רבים שבים לקיים אורח חיים שמח ובריא ונהנים מפעילויות רגילות אחרי שאובחנו עם סוכרת מסוג 1. על ידי ההבנה איך לשלוט ברמות הגלוקוז בדם, פעילויות כמו אכילה מחוץ לבית, נסיעות לסופי שבוע, פעילויות ספורט וטיסות לחו"ל לטיולים או לחופשות החגים יכולות להיות עדיין מהנות וממצות.

Dominika Quote"כאשר אובחנתי, התקשיתי לגייס את המוטיבציה לשלוט ברמות הגלוקוז בדם ולא התייחסתי לסוכרת ברצינות."

-דומיניק

בחירת הנושא שמעניין אותך

גלה כיצד המשאבה סייעה לאנשים אחרים בעלי סוכרת מסוג 1, וכיצד הם מצאו את דרכם לשליטה טובה יותר ולפחות אירועי היפוגליקמיה.