המוגלובין מסוכרר (HbA1c) :מדד חשוב לאופן שבו אפשר לשלוט בסוכרת בצורה יעילה בעזרת מדידת כמות הסוכר שנדבק לכל תא דם אדום במהלך שניים עד שלושה חודשים לפני המדידה והערכת רמת השליטה בסוכרת.

Information Icon

מחקר ה-DCCT (בקרת השליטה בסוכרת וסיבוכים) מאשר כי הפחתת המוגלובין מסוכרר (HbA1c) ב-1% בלבד יכולה להפחית את הסיכון לפתח סיבוכים בכלי הדם בשיעור של עד 40%*. יש לנטר את רמות ההמוגלובין המסוכרר בכל שלושה חודשים במטרה לשמור עליו מתחת ל-7% או בטווח שהגדיר הרופא שלכם*.

ערכי סוכר רגילים נעים בין 70 ל 140 מל'/דצל' וכדאי שתשקלו לנסות להשיג מטרות אלה בחיי היומיום שלכם על ידי ניטור עצמי של רמות הסוכר בדם (SMBG) בעזרת מד סוכר אישי.*

אנשים רבים מתקשים לשמור על המוגלובין מסוכרר (HbA1c) נמוך בטווח היעד בלי להגביר את הסיכון לאירועי היפוגליקמיה. טיפול במשאבת אינסולין מאפשר התאמות מיידיות בדרישות האינסולין.

 

השגת שליטה בסוכר בדם היא דבר חשוב אפוא. חלק מהדרכים הטובות ביותר לעשות זאת ובו בזמן להפחית את היארעות אירועי ההיפוגליקמיה הן:

  •  למנן את האינסולין בקביעות רבה יותר בכמויות קטנות יותר *
  •  לאזן את רמות הסוכר לפני ואחרי פעילות גופנית
  •  להתאים את מינון האינסולין לצריכת הפחמימות בארוחות
  •  להתאים את מינון האינסולין לפעילויות יומיומיות
  •  לדעת מתי ואיך להתאים את הטיפול על ידי ניטור רמות הסוכר במשך היום

     

המשימה היא להגיע לרמת ההמוגלובין המסוכרר הרצויה ולשמור עליה ובו בזמן לצמצם את הסיכון לפתח אירועי היפוגליקמיה. טיפול במשאבת אינסולין מאפשר שינוי של דרישות האינסולין כך שיתאימו לצורכי הגוף.